Временска прогноза
No data available
Београд
--- °C
Weather details

Provera funkcionisanja ventilacije

Slavko Jakovljević „Dobro jutro dragi pčelari – radovi na pčelinjaku“

Iako je ventilacija u košnici podešena u prvim jesenjim danima, treba je, bar u dva navrata, tokom zime, proveriti. To obavezno treba uraditi i početkom februara. Ovo zbog toga što u košnici, sada, već uveliko buja novi život.

Povećava se broj pčela, povećava se leglo, pa i potrošnja hrane, a time i količina nečistog vazduha i vlage. Zato treba obavezno ventilaciju proveriti i vlažnu hartiju zameniti. Na taj posao neka uvek podseti pčelara pojava vode na poletaljci. Ona, ponekad, ne samo da vlaži poletaljku, već i curi. Ukoliko se to ne uoči, ovlažiće bočne ili zadnju dasku na plodištu i počeće da budjaju. Budj se pojavljuje i na ćelijama krajnjih ramova. U ovom preiodu treba obaviti dodatno utopljavanje sa povećanim brojem listova novinske hartije.

 

Add comment

Претрага
Посета
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДанас128
mod_vvisit_counterЈуче345
mod_vvisit_counterОве недеље473
mod_vvisit_counterОвог месеца9177
mod_vvisit_counterУкупно1387028