Ekskurzija u Konak

U subotu, 12. jula, Društvo pčelara Beograd organizuje stručnu ekskurziju u Konak – srednji Banat. Domaćin će nam biti poznati vojvodjanski pčelar Živa Sekulić i Društvo pčelara Sečanj. Živa i njegov brat pčelare sa preko 150 društava, smeštenih u pološke, a imaju i LR košnice.

Pored Živinog, obićićemo još dva pčelinjaka pčelara iz Konaka, a domaćini će nam, u kraćim crtama, objašnjavati kako što uspešnije iskoristiti suncokretovu pašu, kao i specifičan način pčelarenja u ovom delu Banata. Domaćini su nam pripremili raznovrstan program u kome će nam pokazati i znamenitosti svog kraja.

Polazak je u 7 časova, ispred Crkve sv. Marka.

Prijave, uz obaveznu akontaciju u iznosu od 500 dinara, kod Nikole Vujoševića (tel. 011734-40-121 ili 060/30-80-253).