Ekskurzije - Madjarska, Hilandar, Zrenjanin, Vranić

Obzirom da medju beogradskim pčelarima vlada veliko interesovanje za izlete, Društvo pčelara Beograd, u narednom periodu organizuje više ekskurzija.

Iznenada nam se ukazala prilika da, u Madjarskoj, posetimo dr Petera Čerenjija. Nije potrebno posebno predstavljati profesionalnog madjarskog pčelara Čerenjija. Nekoliko puta je gostovao u Beogradu i držao izvanredna predavanja, poslednji put pre oko dva meseca (ovo predavanje će, ljubaznošću autora i našeg člana koji je prevodio Černjijevo predavanje, Jožefa Agardija, biti objavljeno u „Beogradskom pčelaru“).

Put organizujemo, 29. marta,  zajedno sa Jožefom Agardijem i subotičkim pčelarima, koji bi nam se, u Subotici, priključili, a zatim bismo zajedno nastavili za Madjarsku. Orjentaciona cena ove ekskurzije je oko 27 evra. Broj mesta je ograničen, zato se prijavite što pre. Prijave prima sekretar Nikola Vujošević (tel. 011/34-40-121).

U Mužlju, kod Zrenjanina, putujemo  13. aprila. Domaćin nam je poznati velepčelar Janoš Balint. Svi se sećamo njegovog izvanrednog predavanja, održanog u novembru, prošle godine, na Novom Beogradu. Prijave, uz akontaciju od 500 dinara, prima sekretar Nikola Vujošević (tel. 011/34-40-121).

Hilandar – polazi se 23. aprila, dolazak 26. aprila. Imamo ukupno dva noćenja, a jedno  je  na Hilandaru. Broj mesta ograničen na 20. Orjentaciona cena ekskurzije je 120 evra. Sve informacije i prijave kod Pavla Andjelkovića (tel.060/30-80-259).

Doca Radovanović nas čeka u Vraniću, 27. aprila. Posetićemo dva pčelinjaka (najverovatnije Vlaste Zdravkovića i Ostoje Broćila). Obićićemo muzej u porti crkve, posetićemo i spomen sobu u Vraniću, proći pored kuće Leke Rankovića, a u Konaticama će nam Doca pokazati svoj autobus sa AŽ Grom košnicama. Ukratko će nam objasniti svoju tehniku pčelarenja, sa akcentom na pčelarenje na velike količine meda. Zatim ćemo posetiti farmu mangulica, gde nas očekuje ručak. Prijave kod sekretara Nikole Vujoševića, samo uz akontaciju od 500 dinara (tel. 011724-40-121).