Екскурзије

Ekskurzija za Šid

Raša Jašović

Zbog lošeg i kišovitog vremena, ekskurzija za Šid se pomera za nedelju dana. Dakle, nećemo ići 18. maja, već u subotu, 25. maja.

Sve dodatne informacije možete dobiti od našeg sekretara Nikole Vukoševića (tel. 060/30-80-253).

Ekskurzija za Šid

Raša Jašović

U subotu, 18. maja 2019. godine, organizujemo ekskurziju u Šid.

Domaćin će nam biti naš veliki prijatelj, izuzetan pčelar, predavač, pčelarski aktivista, Milenko - Miša Gićanov. Pre desetak godina, kada smo bili u Šidu, domaćini su nam bili Miša i društvo pčelara Šid. Pčelari našeg društva još pamte kako su tada dočekani u Šidu. Znamo da će nas Miša i sada dočekati onako kako se dočekuju prijatelji. Jednostavno, Miša je takav čovek.

Pored pčelinjaka Miše Gićanova, posetićemo galeriju jednog od najpoznatijih srpskih slikara, Save Šumanovića, spomen obeležje u Adaševcima i prelepi manastir Privina Glava.

Polazak je u 8 časova. Akontacija od 1.000 dinara je obavezna.

Sve dodatne informacije možete dobiti na telefon 060/30-80-262 (Raša Jašović). Do 12. maja akontaciju možete uplatiti u prodavnici pčelarske opreme, kod Miloša Nikolića, u Ulici kneginje Zorke (bivša Ulica Ivana Milutinovića). Za one koji ne znaju, prodavnica se nalazi na 30 metara od ulaza u prostorije našeg društva. Nakon 12. maja, informacije i uplata akontacije kod našeg sekretara Nikole Vujoševića (tel. 060/30-80-253).

Екскурзија за Сремску Митровицу

У недељу, 16. септембра 2018. године, са поласком у 08,00 часова испред Цркве светог Марка, идемо на екскурзију у посету нашим пријатељима пчеларима из Сремске Митровице. Домаћин ће нам бити Друштво пчелара Сремске Митровице, на челу са председником Томом Костићем. Посетићемо два пчелињака. Обићи ћемо,  уз пратњу стручног водича, Царску палату, седиште староримског града Сирмијума, чувену по изузетно лепим подним мозаицима и зидним фрескама. Такође, посетићемо специјални резерват природе “Засавица“, дом за велики број ретких биљних врста, затим ретких врста птица, сисара и једино станиште даброва у Србији. У склопу “Засавице“, обићи ћемо Визиторску кулу, Етно-собу и Мини-зоо врт. Туристичким чамцем, уз пратњу стручног водича, возићемо се речицом Засавицом, њеном притоком и каналима. Пријаве за екскурзију обављају се код секретара Друштва, Николе Вујошевића, у Молеровој 13, у периоду од 10,00 до 14,00 часова. Приликом пријаве за екскурзију обавезан је аванс у износу од 1000 динара. За додатне информације обратите се на бројеве телефона: 060/30-80-253, 011/3440-121.

Ekskurzija za Stalać

Raša Jašović

U subotu, 14. aprila 2018. godine, Društvo pčelara Beograd, organizuje ekskurziju za Stalać. Posetićemo prodajnu izložbu pčelarske opreme i pribora koju organizuje sekcija pčelara iz Stalaća. Domaćin će nam biti poznata pčelarska poridica Plužnikov. Tom prilikom Lev Plužnikov će nam, u kratkim crtama, objasniti svoju tehnologiju pčelarenja LR košnicom, a detaljno će nam pokazati svoj, izvanredno uredjen i opremljen, proizvodni pogon.

Polazak je u 7 časova, ispred Crkve sv. Marka.

Telefon za prijave je 060/30-80-253 ili 011/34-40-121 (sekretar Nikola Vujošević).

Kotizacija za učešće na ekskurziji je obavezna i iznosi 1.000 dinara.

Idemo na ukskurziju u Kikindu

U nadelju, 28. maja 2017. godine, idemo na ekskurziju u Kikindu. U ovom delu Banata odavno nismo bili. Domaćini su nam pčelari Kikinde i jedan od najpoznatijih banatskih pčelara, Saša Čolak, koji će nam održati i predavanje o svom načinu pčelarenja. Obićićemo dva pčelinjaka, družićemo se sa pčelarima Kikinde, razmenjivaćemo iskustva. U tom momrntu znaćemo na čemu smo sa bagremom.

Polazak je u 7 časova sa našeg uobičajenog mesta.

Prijavljivanje za ekskurziju je kod našeg sekretara Nikole Vujoševića, uz obaveznu akontaciju od 1.000 dinara.

Још чланака...