Екскурзије

Ekskurzija za Stalać

Raša Jašović

U subotu, 14. aprila 2018. godine, Društvo pčelara Beograd, organizuje ekskurziju za Stalać. Posetićemo prodajnu izložbu pčelarske opreme i pribora koju organizuje sekcija pčelara iz Stalaća. Domaćin će nam biti poznata pčelarska poridica Plužnikov. Tom prilikom Lev Plužnikov će nam, u kratkim crtama, objasniti svoju tehnologiju pčelarenja LR košnicom, a detaljno će nam pokazati svoj, izvanredno uredjen i opremljen, proizvodni pogon.

Polazak je u 7 časova, ispred Crkve sv. Marka.

Telefon za prijave je 060/30-80-253 ili 011/34-40-121 (sekretar Nikola Vujošević).

Kotizacija za učešće na ekskurziji je obavezna i iznosi 1.000 dinara.

Idemo na ukskurziju u Kikindu

U nadelju, 28. maja 2017. godine, idemo na ekskurziju u Kikindu. U ovom delu Banata odavno nismo bili. Domaćini su nam pčelari Kikinde i jedan od najpoznatijih banatskih pčelara, Saša Čolak, koji će nam održati i predavanje o svom načinu pčelarenja. Obićićemo dva pčelinjaka, družićemo se sa pčelarima Kikinde, razmenjivaćemo iskustva. U tom momrntu znaćemo na čemu smo sa bagremom.

Polazak je u 7 časova sa našeg uobičajenog mesta.

Prijavljivanje za ekskurziju je kod našeg sekretara Nikole Vujoševića, uz obaveznu akontaciju od 1.000 dinara.

Posetićemo Slobodana Jevtića

Dalibor Mandić

Društvo pčelara Beograd, 17. jula 2016. godine, organizuje ekskurziju u Kostolac. Domaćin nam je, svima nama dobro poznati, pčelar Slobodan Jevtić. Sećamo ga se po izvrsnom predavanju koje je pčelarima Beograda održao u zimskom obrazovnom ciklusu.

Slobodan će nam pokazati svoj pčelinjak i održati predavanje o izuzetno interesantnoj tehnici pčelarenja koju on primenjuje.

U okviru ekskurzije posetićemo u arheološko nalazište Viminacijum.

Ekskurzija

Društvo pčelara Beograd organizuje ekskurziju za polaznike škole, u nedelju, 3. aprila 2016. godine. Planiramo da idemo u posetu Slobodanu Cvitkovcu, u Aleksandrovo. Polaznici škole upoznali su Slobodana kao izvrsnog predavača, a sada će, na njegovom pčelinjaku, imati pokazni čas – Cvitkovac će demonstrirati tehniku pčelarenja, pokazaće opremu, alat, pribor, odgovaraće na sva pitanja polaznika.

Pčelarska ekskurzija u Užice 19-og jula

U sklopu redovnih aktivnosti Društva na stručnom usavršavanju, u planu je poseta užičkim pčelarima,

Још чланака...