Subota - prof. dr Slobodan Jovanović

Raša Jašović

Posle skupštine - novo predavanje. U subotu, 15. februara, član našeg društva, dr Slobodan Jovanović, profesor Fakulteta veterinarske medicine, održaće predavanje na temu: ''Biološko - genetičke specifičnosti medonosne pčele značajne za njen opstanak i uspešno pčelarenje''. Tema je izuzetno interesantna, nismo je, do sada, imali na predavanjima. Pre oko dve nedelje, na diskusionom klubu, uz veliko interesovanje prisutnih, profesor je održao ovo predavanje, naravno, u skraćenom obliku. U subotu ćemo imati prilike da, sa aspekta genetičkih istraživanja, čujemo  kako da prilagodimo tehnologiju pčelarenja u cilju postizanja što viših prinosa. Profesor će nam odgovoriti gde grešimo i kako da ispravimo naše greške.