Umro je naš Boža Petrović

Otišao je naš dugogodišnji predsednik Boža Petrović.

Napustio nas je veliki čovek, izuzetne intelektualne snage i širine pogleda.

Družio se preko 80 godina sa pčelama. Kada je pčela u pitanju, nije bilo tajni za njega. Živa enciklopedija pčelarstva. Obučio je generacije i generacije mladjih pčelara. Pamtimo njegova nadahnuta predavanja. Njegove dragocene savete. Knjige koje je ostavio iza sebe spadaju u klasike pčelarstva.

Vodio je, uspešno,Društvo pčelara Beograd, od 1992. godine, do pre dva meseca, kada je na njegov zahtev, zbog poodmaklih godina, oslobodjen dužnosti predsednika.

Neumornim radom i obiljem realizovanih ideja, svoje Društvo pčelara Beograd doveo je do najjačeg i najboljeg društva u Srbiji.

Tiho, kakav je bio, naš velikan je otišao u legendu.

Komemorativna sednica će se održati u četvrtak, 19. aprila, u 12 časova, u prostorijama Društva pčelara Beograd, u Molerovoj ulici, br. 13.

Opelo će biti na Novom groblju, u petak, 20. aprila, u 14,30 sati.

Neka mu je večna slava i hvala.