Škola uzimljavanje

Raša Jašović

U utorak, 21.1.2020. godine, u školi pčelarstva, na redu je predavanje o uzimljavanju pčelinjih društava. Stara pčelarska izreka glasi: ''Kako si zazimio, tako ćeš vrcati''. Predavač je Slobodan Cvitkovac. Tema je izuzetno značajna, obuhvata ceo niz radnji i mera koje pčelar preduzima da bi pčelinje društvo što bezbolnije prošlo kroz najteži period svog bivstvovanja - zimu.

Veliki poznavalac pčelarstva, izuzetan predavač, Slobodan Cvitkovac, polaznicima škole će objasniti šta to treba, još u avgustu, da rade, da bi, u proleće, imali društva koja bi mogla da se razviju u proizvodne zajednice.

mod_vvisit_counterОве недеље1943