Временска прогноза
No data available
Београд
--- °C
Weather details

Mišljenje prof. Krivcova o zagrevanju košnice

Georgije Popović „Beogradski pčelar“, br. 11/2006

Na postavljeno pitanje prof.  Krivcovu, šta misli o zagrevanju košnica, on je odgovorio: „Kada nema legla nekorisno je zagrevati košnicu, a kada ga ima, u proleće i kada su nestabilni vremenski uslovi, zagrevanje košnice se manifestuje pozitivno.“

Ovom stavu prof. Krivcova ja bih samo dodao: nestabilni uslovi, kod nas, ranije otpočinju nego u Rusiji, pa bi bilo uputno da se sa zagrevanjem – dodavanjem utopljavajućeg materijala, otpočne već polovinom januara, sa pojavom prvog legla.

 

Add comment

Претрага
Посета
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДанас364
mod_vvisit_counterЈуче593
mod_vvisit_counterОве недеље5029
mod_vvisit_counterОвог месеца15697
mod_vvisit_counterУкупно709065