Podsetnik za sredinu maja

Dragan Daničić

Nade u bagremovu pašu više nema. Možda će, oni koji sele, imati neke koristi od kasnog bagrema na Rudniku, videćemo. Vreme nam nije bilo naklonjeno. Temperatura je bila suviše niska i dnevna i noćna. Period lošeg i kišovitog vremena je bio dug. Bagrem je lepo cvetao, ali pčele nisu mogle da ga iskoriste.

Ekskurzija za Šid

Raša Jašović

Zbog lošeg i kišovitog vremena, ekskurzija za Šid se pomera za nedelju dana. Dakle, nećemo ići 18. maja, već u subotu, 25. maja.

Sve dodatne informacije možete dobiti od našeg sekretara Nikole Vukoševića (tel. 060/30-80-253).

Ekskurzija za Šid

Raša Jašović

U subotu, 18. maja 2019. godine, organizujemo ekskurziju u Šid.

Domaćin će nam biti naš veliki prijatelj, izuzetan pčelar, predavač, pčelarski aktivista, Milenko - Miša Gićanov. Pre desetak godina, kada smo bili u Šidu, domaćini su nam bili Miša i društvo pčelara Šid. Pčelari našeg društva još pamte kako su tada dočekani u Šidu. Znamo da će nas Miša i sada dočekati onako kako se dočekuju prijatelji. Jednostavno, Miša je takav čovek.

Pored pčelinjaka Miše Gićanova, posetićemo galeriju jednog od najpoznatijih srpskih slikara, Save Šumanovića, spomen obeležje u Adaševcima i prelepi manastir Privina Glava.

Polazak je u 8 časova. Akontacija od 1.000 dinara je obavezna.

Sve dodatne informacije možete dobiti na telefon 060/30-80-262 (Raša Jašović). Do 12. maja akontaciju možete uplatiti u prodavnici pčelarske opreme, kod Miloša Nikolića, u Ulici kneginje Zorke (bivša Ulica Ivana Milutinovića). Za one koji ne znaju, prodavnica se nalazi na 30 metara od ulaza u prostorije našeg društva. Nakon 12. maja, informacije i uplata akontacije kod našeg sekretara Nikole Vujoševića (tel. 060/30-80-253).